Vaikų gebėjimų ugdymas

 


Papildomos ugdymo paslaugos


Darželyje teikiamos papildomos vaikų ugdymo paslaugos, skirtos lavinti vaikų vaizduotę, išreikšti jausmus, pažinti supantį pasaulį, augti ir tobulėti bei suprasti, kad stebuklai slypi paprastuose dalykuose!

Jie visai šalia, tik reikia išmokti juos pamatyti ir išgirsti...

 

Muzikinis ugdymas (meninio ugdymo vyr. mokytoja Gražina Stašienė).

Muzika natūraliai džiugina ir domina vaikus. Tai puiki veikla pagerinanti vaikų nuotaiką ir sukurianti sąlygas išlieti kūrybinę energiją. Muzikos ir judėjimo patirtis prisideda prie vaikų socialinės ir emocinės, fizinės, pažinimo ir kalbos raidos. 

Užsiėmimai vyksta:

„Nykštukų“ grupei – trečiadienį, penktadienį;

Boružėlių" grupei – pirmadienį, trečiadienį;

 

„Zuikučių" grupei – pirmadienį, trečiadienį;

„Pelėdžiukų" grupei – antradienį, ketvirtadienį;

„Pingvinukų" grupei – pirmadienį, penktadienį;

„Drugelių" grupei – antradienį, ketvirtadienį;


Muzikos ir teatro užsiėmimai gabiems vaikams (meninio ugdymo vyr.mokytoja Gražina Stašienė).

Vokalinis ansamblis „Šypsenėlė" dainuoja įvairaus žanro, nesudėtingo ritmo daineles. Repertuarą renkasi patys vaikai. Tikslas – pažinti savo balso ypatumus ir galimybes, pratinti taisyklingai kvėpuoti, raiškiai artikuliuoti, plėsti balso diapozoną, tiksliai intonuoti, išgirsti ir girdėti.

Teatras ugdo vaiko pasaulėžiūrą, formuoja vertybes ir nuostatas, moko atskirti gėrį ir blogį, pamatyti grožį pasaulyje ir žmonėse. 

Teatro grupė darželyje kasmet pastato po 2–3 spektaklius. 

Užsiėmimai vyksta:

Pirmadienį, penktadienį.


Sporto užsiėmimai 

Sporto užsiėmimo metu sudaromos sąlygos tenkinti prigimtinį vaiko poreikį judėti, patirti judėjimo džiaugsmą: bėgioti, laipioti, šokinėti, ropoti, ridentis, šliaužti, traukti, mesti. Vaikai lavina kūno koordinaciją, atlieka pusiausvyros pratimus, kuria ir žaidžia įvairius žaidimus. Palaikoma spontaniška ir organizuojama tikslinga fizinė vaikų veikla.

Užsiėmimai vyksta:

„Nykštukų" grupei – antradienį, ketvirtadienį;

„Boružėlių" grupei – pirmadienį, trečiadienį;

„Zuikučių" grupei – trečiadienį, penktadienį; 

„Pelėdžiukų" grupei – pirmadienį, penktadienį;

„Pingvinukų" grupei – antradienį, ketvirtadienį;

„Drugelių" grupei – pirmadienį, trečiadienį.


Netradicinės veiklos baseine 

Plaukiojimas baseine – tai ne tik mokymasis plaukti, bet ir viena iš galimybių, kaip skatinti aktyvų vaikų judėjimą, didinti atsparumą ligoms, vystyti vaikų savarankiškumo, asmens higienos įgūdžius. Be to, plaukiojimas baseine gerina kraujotaką, širdies veiklą ir miegą, formuoja taisyklingą laikyseną ir tiesina stuburą, o ką jau kalbėti apie nepamirštamas emocijas!

Užsiėmimai vyksta:

„Pelėdžiukų" ir „Zuikučių" grupėms penktadienį.


Netradicinės veiklos „Nykštukų" kepyklėlėje (grupių auklėtojos).

Valgio gaminimas žadina vaikų smalsumą ir mąstymą. Jie išmoksta ne tik kaip pasigaminti valgį, bet ir ugdosi savarankiškumą, mokosi lyginamųjų žodžių skaičiuodami, eksperimentuoja, lavina problemų sprendimo įgūdžius, stebi priežastis ir padarinius. Tai natūrali veikla, padedanti vaikams vystytis ir plėtojanti pažinimą.

Užsiėmimai vyksta:

„Nykštukų" grupei – ketvirtadienį;

„Boružiėlių" grupei – penktadienį;

„Zuikučių" grupei – penktadienį;

„Pelėdžiukų" grupei – trečiadienį;

„Pingvinukų" grupei – pirmadienį.


Vokiečių kalba su zuikiui Hans Hase (vokiečių kalbos metodininkė Violeta Neniškienė)

Tai motyvuojanti mokymo programa vaikams nuo 6-8 metų. Programa remiasi naujausiomis žiniomis ankstyvojo užsienio kalbų mokymo srityje. Ją specialiai parengė vokiečių kalbos nemokantiems ikimokyklinukams. Programa paremta natūraliu vaikų domėjimusi viskuo, kas nauja. Užsienio kalbos jie mokosi panašiai kaip ir gimtosios: klausydami, žiūrėdami ir atlikdami (kalbinius) veiksmus. Vaikai žaidžia, dainuoja, šoka, rimuoja, daro darbelius. Zuikis Hansas dalyvauja visose veiklose ir stengiasi, kad vaikams būtų smagu mokytis. Taip išugdoma palanki nuostata užsienio kalbos atžvilgiu, kuri padeda tvirtus pagrindus tolesniam ir motyvuotam gilinimuisi į kalbas.

Užsiėmimai vyksta:

„Pelėdžiukų" ir „Zuikučių" grupėms – antradienį ir trečiadienį.

 

„Nemieganti grupė" 

Užsiėmimai vyksta:

 Pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį nuo 13.00 iki 14.30 val.

 

Logopedinis užsiėmimas (logopedė Ridita Tveritnevienė)

Logopedas vertina vaikų kalbinę raidą, teikia pagalbą vaikams turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Dirba su vaikais individualiai, pogrupiais ir grupėmis. Konsultuoja pedagogus, ugdytinių tėvus.

Darbo laikas:

Pirmadienį 8.00–10.30

Antradienį 8.00–11.00

Trečiadienį 15.30–16.30

Ketvirtadienį 15.20–16.50

Penktadienį 8.00–11.00Papildomos mokomos ugdymo paslaugos


Ankstyvasis anglų kalbos ugdymas ( Jolita Abraškevičienė)

Šiandien nebeabejojama, kad kalbos bene plačiausiai atveria langą į pasaulį. Kuo daugiau kalbų mokame, tuo platesnė tampa mūsų pasaulėžiūra. Maži vaikai antrąją kalbą išmoksta taip pat lengvai, kaip ir pirmąją – gimtąją. Ankstyvas užsienio kalbų mokymasis skatina bendrąją vaiko dvasinę ir pažintinę raidą. Tokie vaikai sąmoningiau suvokia kalbą kaip reiškinį. Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje užsienio kalbos besimokantis vaikas pasižymi lanksčiu mąstymu. Jis žino, kad daryti tuos pačius dalykus galima skirtingai, ir tai nereiškia, kad vienas ar kitas būdas yra blogesnis ar geresnis. Tiesiog – tai yra kitoks būdas. Tai skatina kūrybiškumą ir moko vaiką būti atvirą kitoniškumui. Kitų kalbų mokymas skatina ir toleranciją.

Užsiėmimai vyksta:

„Zuikučių" gr., „Pelėdžiukų" gr., „Pingvinukų" gr. – antradienį, ketvirtadienį;

 


Dailės studija (Anykščių vaikų dailės ir kūrybos mokyklos mokytoja-metodininkė Rita Juodelienė)

Vaikučiai mokomi laisvės kūrybiniame procese bei susikaupimo užbaigiant pradėtą darbą. Mažyliai bus supažindinti su įvairiomis technikomis: keramika, tapyba, kreidelėmis, angliukais ir daugybe kitų. Kiekvieną kartą mokysime vis ko nors naujo, taip plėsdami mažųjų stebuklėlių akiratį ir lavindami kūrybingumą. Dalyvausime rajone ir respublikoje skelbiamose parodose.

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais, trečiadieniais.

 

Sportiniai šokiai (vadovas Žymantas Kučikas)

 

Užsiėmimai vyksta antradieniais, ketvirtadieniais.


Išsamesnę informaciją teikia grupių auklėtojos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
© 2012 Visos teisės saugomos