Tapyba ant vandens - dailės terapijos priemonė
2013-10-21
Tapyba ant vandens - dailės terapijos priemonė

Darželis "Eglutė" laimėjo projektą - "Tapyba ant vandens - dailės terapijos priemonė" ir surengė metodinį susirinkimą visų darželių atstovams. Terapijos užsiėmime "Ebru menas" turėjo galimybę sudalyvauti ir pingvinukų grupės vaikai.

Tapyba ant vandens leidžia atskleisiti savo jausmus, pasinerti į save ir išlaisvinti savo tikrąjį "Aš". Čia susijungia trys sielos gydytojai : vanduo, spalvos ir judesys. Vanduo žmogų veikia raminančiai, o abstraktūs, tarsi savaime gimstantys spalvoti kūriniai, pašalina nerimą suklysti. Tai viena iš pagrindinių sąlygų, leidžiančių šią techniką naudoti kaip terapiją įvairioms amžiaus grupėms. Gaunamų paveikslų kūrimas labai įtakoja vaikų savijautą, vaikai greičiau pradeda atsiskleisti, pasitikėti pedagogu, uždarieji tampa lengviau bendraujantys, o neramūs - labiau susitelkę. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau, eksperimentuoti. Naudojant šią techniką, puikus rezultatas visuomet garantuotas, o kokybė atskleidžia autoriaus nuotaiką, fizinę ir emocinę savijautą.