Priėmimas

Vaikų priėmimo tvarką į vaikų lopšelį-darželį nustato rajono savivaldybės Taryba.

Vaikai į vaikų lopšelį-darželį priimami tėvams (vaiko globėjams) pateikus prašymą,
gimimo liudijimo kopiją ir vaiko sveikatos būklės pažymėjimą.
Vaikų grupės formuojamos iš to paties arba įvairaus amžiaus vaikų kasmet iki rugsėjo
mėn. 1 d.
Vaikų skaičius grupėje nustatomas vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimais, Anykščių
rajono savivaldybės tarybos sprendimais.

Ikimokyklinis ugdymas teikiamas nuo 1 iki 5 (arba 6) metų. Išimties atveju gali būti
ugdomi ir jaunesni.
Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vaikui, kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 d. dienos jam sueina 5 metai, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka. Priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus, jeigu vaikui priešmokyklinis ugdymas buvo pradėtas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais suėjo 5 metai, vadovaujantis Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai.

Švietimo santykiai tarp ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko tėvų ar globėjų ir
vaikų lopšelio-darželio įforminami rašytine sutartimi.
Sutartis registruojama Mokymo sutarčių registracijos knygoje. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas tėvams (globėjams).

Prašymas dėl priėmimo (0.03 MB)
Prašymas dėl išbraukimo (0.03 MB)