Darželyje vyko rajoninė konferencija
2017-03-01
Darželyje vyko rajoninė konferencija

2017 m. vasario 23 d. Anykščių vaikų lopšelyje – darželyje „Eglutė‘ vyko pedagogų konferencija „Sakytinės ir rašytinės kalbos integracija ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus“. Konferenciją organizavo Anykščių vaikų lopšelis – darželis „Eglutė“ ir Anykščių švietimo pagalbos tarnyba.

Atsižvelgdami į Lietuvos respublikos seimo nutarimą 2017 m. paskelbti lietuvių kalbos kultūros metais ir reaguodami į bendrą tendenciją – skaitymo ir rašymo gebėjimo ugdymą per įvairias veiklas – , nutarėme ir mes atkreipti dėmesį į sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymą ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje. Dėl šios priežasties konferencijos uždaviniai buvo :

1. įvairių metodų, priemonių įtaka sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymui;
  2. sakytinės ir rašytinės kalbos ugdymas tradicinėse ir netradicinėse aplinkose, įstaigos renginių metu.

Konferencija prasidėjo lektorės – teatro ir retorikos mokytojos ekspertės, psichodramos vadovės Vidos Lipskytės paskaita  „Pasaka vaiko kūrybiškumui ugdyti. Kiekvienas gali būti pasakorius“, kuri paaiškino kokia yra svarbi pasaka ir kodėl ne tik vaikams, bet ir suaugusiems , kodėl taip svarbu vaikams skaityti pasakas ir jų nenuvertinti, kodėl reikia leisti vaikams patiems fantazuoti ir kurti pasakas, kodėl reikia nebijot lietuvių liaudies pasakų ir aptarė kitus svarbius aspektus, davė peno pamąstymui apie pasakos reikšmę.

Toliau konferencijoje pranešimus skaitė ne tik Anykščių miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogai ir logopedai, bet ir Kupiškio rajono auklėtojos.

Konferencijos metu buvo dalijamas asmenine patirtimi: auklėtojos pasakojo apie labiausiai pasiteisinusius žaidimus, pačių ir tėvelių pasigamintomis priemonėmis, vykdytais įstaigos, rajono ir tarptautiniais projektais, renginiais, savo kurtomis interaktyviomis užduotimis ir interaktyviomis knygelėmis, praktiškai išbandomi smulkiosios motorikos pratimai, aktyvūs ugdymo metodai, jogos elementai. Refleksijos metu įsitikinome, kad kiekvienas konferencijos dalyvis išgirdo kažką naujo, ką galės pritaikyti savo darbe ir taip motyvuoti vaikus domėtis sakytine ir rašytine kalba.

Kristina Stumbrienė