PROJEKTAS "ŽAIDIMAI MOKO"
2017-11-06
PROJEKTAS "ŽAIDIMAI MOKO"

Nuo spalio 1 dienos lopšelio –darželio ,,Eglutė“ ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtoja Vitalija Kaulakiene ir logopede Ridita Tveritneviene  dalyvauja respublikiniame projekte ,,ŽAIDIMAI MOKO“.

Šio projekto tikslas - žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių vaikų erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslinti  ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius. Nepakankamai išlavintas erdvės ir krypties suvokimas gali kliudyti sėkmingam rašymo ir/ar skaitymo mokymui mokykloje. Esant orientavimosi erdvėje bei regimojo suvokimo sutrikimams, vaikams sunku atrinkti esmines detales, orientuotis grupėje, popieriaus lape; jie patiria sunkumų sudarant objektų eiles pagal dydį, nustatant kūno judėjimo kryptį (pirmyn, atgal ir kt.) ir judėjimo kryptį daiktų atžvilgiu (stalo kairėje ir pan.) ir pan. Todėl norint išvengti sunkumų, rengiantis mokyklai, reikalinga lavinti regimąjį ir erdvės suvokimą. stimuliuoti pažinimo procesų raidą specialiomis užduotimis, kurios gali būti integruojamos į grupės veiklą bei logopedines pratybas.

Užsiėmimų metu  žaisdami  plėsime erdvės sąvokas ,,kairė-dešinė“, ,,kairėn-dešinėn“, ,,pirmyn-atgal“, ,,aukštai-žemai“, ,,arti-toli“; dydžio sąvokas ,,ilgas-trumpas“, ,,didžiausias-mažiausias“, ,,pirmas-paskutinis“; mokysimės skirti geometrines figūras (skritulys, keturkampis, trikampis); susipažinsime su paros dalimis, metų laikais, mokysimės vartoti prielinksnius, skaitvardžius, kt., lavinsime regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką; gausinsime ir turtinsime žodyną, tikslinsime gramatinę kalbos sandarą.

Logopedė Ridita Tveritnevienė