Gerosios patirties sklaidos įspūdžiai
2018-01-02
Gerosios patirties sklaidos įspūdžiai

Metų sandūra – tai ypatingas laiko tarpsnis, puikus metas ne tik pasisemti gerosios patirties, bet ir dalintis ja. Ta proga gruodžio 28-ąją Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ darbuotojai vyko į kvalifikacijos tobulinimo renginį Druskininkų vaikų lopšelyje-darželyje “Žibutė”. Svetingai čia mus pasitikusi direktorė lydėjo po įstaigą ir dalinosi gerosios patirties sklaida tema “Kultūros ir istorijos paveldas ugdymo procese”.

Po šiltos ir jaukios pažinties su vaikų lopšelio-darželio “Žibutė” kolektyvu išskubėjome pasižvalgyti  po šventinį miestą. Dviejų valandų trukmės apžvalginės ekskursijos metu sužinojome kur trykšta sveikatos šaltiniai, kad Druskininkai – tai meilės miestas, išgirdome apie ambicingus druskininkiečių planus. Taip pat grožėjomės „Kalėdinių eglučių parku“, kurį sukūrė  aktyviausios kurorto įmonės, keltuvu „Lynų kelias“ kėlėmės į kitą Nemuno pusę.

Viešėdami Dzūkijos krašte nepraleidome progos paragauti dzūkiškų bandų. Edukacinės programos „Dzūkiškos bandos“ rengėjai ne tik supažindino su bulvinių dzūkiškų bandų paruošimo bei kepimo ant kopūsto lapo duonkepės krosnyje procesu, bet ir sočiai pavaišino ką tik iškeptomis bandomis, linksmino ir išlydėjo kviesdami sugrįžti dar ne kartą.

O kaip gi neaplankysi Dzūkijos miškų apsupty esančios Merkinės piramidės? Tad jau sutemus maždaug valandą laiko praleidome mistika,  subtilia dvasine energija alsuojančioje  erdvėje.

Kupini įspūdžių džiaugėmės sielą praturtinusia išvyka ir dėkojome vieni kitiems kad esame kartu.