Knygnešio diena
2018-03-16
Knygnešio diena

Kovo 16-ąją - Knygnešio dienos rytmetį lopšelio-darželio „Eglutė” ugdytiniai sugužėjo rankose nešini knygelėmis iš namų ir pasinėrė į knygų pasaulį. Priešmokyklinukai skaitė ištraukas, vieni kitiems pasakojo apie pačias įdomiausias namuose perskaitytas pasakas ir istorijas. Patys mažiausieji skaitė padedami auklėtojų.

“Knygnešys – tai asmuo, slapta gabenantis per sieną į kraštą spaudą ir ten ją platinantis. Ilgainiui knygnešiai ėmė simbolizuoti kovotojus su tautine bei kultūrine priespauda. Kovo 16-oji pasirinkta įamžinti Knygnešio dieną todėl, kad tądien 1846 m. gimė legendinis Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis. Manoma, kad Lietuvoje knygnešių būta apie du tūkstančius. Uždraudus lietuvišką spaudą, knygnešių veikla buvo neįkainojamas žygdarbis”,- žiūrėdami filmą „Knygnešys”, išgirdo ir sužinojo mažieji knygų bičiuliai.

Lopšelio-darželio „Eglutė” biblioteką papildė vaikų dovanotos knygos.

Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė” informacija