Paroda „Vaikų kompetencijų ugdymas”
2019-03-25
Paroda „Vaikų kompetencijų ugdymas”

Kovo 20–ąją mūsų darželyje vyko Anykščių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio inicijuota ugdymo priemonių Vaikų kompetencijų ugdymas” paroda. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti kūrybinę raišką, pristatyti rankų darbo metodines priemones bei dalintis patirtimi ir idėjomis. Jame savo darbus pristatė 38 pedagogės.

Vaikų lopšelio-darželio Eglutė” metodinio būrelio pirmininkė Vilda Ališauskaitė supažindino su intelektų įvairove ir apžvelgė profesoriaus H. Gardnerio daugialypio intelekto teoriją.

Ugdymas turi būti orientuotas į vaiką, o sukurta aplinka padėtų atsiskleisti vaikų emocijoms, saviraiškai ir individualiems gebėjimams. Megztos, veltos, siūtos ugdymo priemonės, pagamintos iš natūralių medžiagų bei antrinių žaliavų ugdo vaikų prigimtines galias: sveikatingumą, orumą, bendravimą, kūrybingumą. Būtent tokios priemonės ugdymo procese turi neįkainuojamą vertę”, – kalbėjo V. Ališauskaitė.

Po originalių ugdymo priemonių pristatymo mokytojos akcentavo, kad visapusiškam vaiko lavinimui labai svarbus pedagogo požiūris bei kūrybinės veiklos laisvė ir besikeičiantis požiūris į ateities perspektyvas.