Džiaugiamės laimėtu projektu „Sportas man, tau ir kaimynui“
2021-01-08
Džiaugiamės laimėtu projektu „Sportas man, tau ir kaimynui“

Informuojame, kad šiandien, 2021 m. sausio 8 d., pagaliau baigėsi visi parengiamieji Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo sporto projekto Nr. SP2020-1-52 „Sportas man, tau ir kaimynui“ planavimo, derinimo ir viešųjų pirkimų procedūrų organizaciniai klausimai, kurie leido su IĮ „Bėruva“ pasirašyti Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ sporto salės remonto darbų atlikimo sutartį.

Pagal mažiausią objekto statybos darbų kainą pasiūliusį rangovą – IĮ „Bėruva“ – bendra statybos darbų kaina sudaro 37.041,49 Eur su PVM, iš kurių 30.783,33 Eur Sporto rėmimo fondo lėšos (83 proc. bendros projekto vertės) ir 6 258,16 Eur Savivaldybės biudžeto lėšos (17 proc. bendros projekto vertės).

Šio Projekto tikslas – ugdyti fiziškai aktyvią visuomenę, sudarant palankias sąlygas užsiimti mėgstama sporto veikla suremontuotose Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“ sporto salės patalpose. Tikslui pasiekti numatoma atlikti Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“ pastate esančios sporto salės ir susijusių patalpų susijusių patalpų (koridorius, persirengimo patalpa, sanitarinis mazgas, tambūras) remonto darbus: sporto veiklą ribojančių pertvarų demontavimas; esamų vidaus patalpų inžinerinių komunikacijų (elektros instaliacija, vandentiekis ir kanalizacija) pakeitimas naujomis; kompleksinis sienų, grindų ir lubų remontas; panduso, kuris leistų užtikrinti optimalų neįgalių asmenų patekimą į sporto salę, įrengimas ir kiti būtini patalpų pritaikymo sporto veikloms darbai.

Norisi priminti ir dar kartą pasidžiaugi, kad šis projektas buvo vienas iš nedaugelio teiktų projektų, kuriam pavyko gauti finansavimą, t.y. iš 165 pateiktų projektų finansavimas, pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. gegužės 29 d. įsakymą Nr. V-811 „Dėl 2020 metų sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo 2020-2023 metais įgyvendinamiems sporto projektams, susijusiems su esamų sporto bazių plėtra, priežiūra ir remontu“, skirtas tik 10 projektų,  tarp kurių ir Anykščių rajono savivaldybės administracijos teiktas projektas „Sportas man, tau ir kaimynui“. Vėlgi, ypatingai džiugu ir tai, kad tiek projektus vertinančioji institucija – VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, tiek Sporto komisija, į kurios sudėtį įeina Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), kelių sporto federacijų, taip pat ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos, sporto asociacijų, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto, Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Finansų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir kiti atstovai, palankiai įvertino pateiktą projektą, kuris nėra orientuotas į profesionalų ar aukšto meistriškumo sporto ugdymą, o yra skirtas plačiajai bendruomenės daliai, ypatingai mažiesiems anykštėnams.

Tikimasi, kad iki šių metų vasaros pradžios, tiksliau birželio 1 dienos, pavyks atlikti visus planuojamus statybos darbus bei sudaryti reikiamas sąlygas vietos bendruomenei užsiimti mėgstama sporto ir sveikatingumo veikla naujai suremontuotose Anykščių vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ sporto salės patalpose.

Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis