INFORMACIJA
2021-04-30
INFORMACIJA

Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo.

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS
2019 M. KOVO 28 D. SPRENDIMO NR. 1-TS-86
,,
DĖL ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PARAMOS
MOKINIO REIKMENIMS ĮSIGYTI TVARKOS APRAŠO
PATVIRTINIMO“
PAKEITIMO

2021 m. balandžio 29 d. Nr. 1-TS-135

Anykščiai

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio
1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo
Nr. X-686 1, 5, 10, 11, 12, 13 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo 1 straipsniu,
3 straipsnio 2, 3, 4 dalimis, 8 straipsnio 2 dalimi,
Anykščių rajono savivaldybės taryba n usprendžia:
1.    Pakeisti Anykščių rajono savivaldybės paramos mokinio reikmenims
įsigyti tvarkos aprašą (toliau – Aprašas), patvirtintą Anykščių rajono savivaldybės tarybos
2019 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. 1-TS-86 ,,Dėl Anykščių rajono savivaldybės paramos
mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti 3.1. papunktį ir jį išdėstyti taip:

„3.1. vyresniems kaip 21 metų mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas;“.

1.2. Pakeisti 9 punktą  ir jį išdėstyti taip:

,,9. Vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą (toliau – pareiškėjas), kuris savo gyvenamąją vietą deklaravęs arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, arba gyvenamosios vietos nedeklaravęs ir neįtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių  asmenų apskaitą, bet faktiškai gyvenantis Savivaldybės teritorijoje, dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti skyrimo mokiniui kreipiasi, užpildydamas patvirtintos formos prašymą-paraišką ir prideda reikalingus dokumentus, nustatytus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 20 straipsnyje (išskyrus dokumentus, kuriuose yra duomenų apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens turimą turtą), į Anykščių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrių (toliau – Socialinės paramos skyrius) ar šio skyriaus darbuotoją seniūnijoje.“

1.3. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

,,10. Asmenų, Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka nedeklaravusių gyvenamosios vietos ir neįtrauktų į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, faktinė gyvenamoji vieta nustatoma vadovaujantis Įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi.“

1.4.,, Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

,,11. Patvirtintame prašyme-paraiškoje pareiškėjas apie save ir bendrai gyvenančius asmenis nurodo šiuos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, (jeigu nėra asmens kodo, – gimimo datą) o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota ir asmuo nėra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – faktinės gyvenamosios vietos adresą, mokėjimo ar kredito įstaigos pavadinimą, sąskaitos, į kurią būtų pervedama mokiniui skirta parama mokinio reikmenims įsigyti, numerį, kai pareiškėjas paramą mokinio reikmenims įsigyti prašo pervesti į mokėjimo ar kredito įstaigoje esančią asmeninę sąskaitą.“

1.5. Pakeisti 12  punktą ir jį išdėstyti taip:

,,12.  Jeigu kreipimosi dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pareiškėjas Socialinės paramos skyriui (darbuotojui seniūnijoje)  arba mokyklos administracijai pateikia laisvos formos prašymą. Šiame prašyme pareiškėjas apie save ir mokinį, kuriam prašoma skirti paramą mokinio reikmenims įsigyti, nurodo šiuos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą (jeigu nėra asmens kodo, – gimimo datą), o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota ir asmuo nėra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – faktinės gyvenamosios vietos adresą, mokyklos pavadinimą ir klasę, kurioje mokinys mokosi, mokėjimo ar kredito įstaigos pavadinimą, sąskaitos, į kurią būtų pervedama mokiniui skirta parama mokinio reikmenims įsigyti, numerį, kai pareiškėjas paramą mokinio reikmenims įsigyti prašo pervesti į mokėjimo ar kredito įstaigoje esančią asmeninę sąskaitą.“

1.6. Pakeisti 14  punktą ir jį išdėstyti taip:

,,14. Prašymas-paraiška gali būti pateiktas tiesiogiai, paštu, elektroniniu būdu, kai valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, arba per atstovą. Kai prašymas-paraiška teikiamas per atstovą, nurodomi šie atstovo duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas (jei nėra asmens kodo, – gimimo data), o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota ir asmuo neįtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – faktinės gyvenamosios vietos adresas.“

2. Šis sprendimas įsigalioja 2021 m. liepos 1 d.

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.anyksciai.lt

Meras                                                                                                                      Sigutis Obelevičius